Diskuse s uživatelem:Kychot
Přidat témaArchiv
[editovat]- betawikiversity:User_talk:Kychot od 2007-05-04
- /2008
- /2009
- /2010..2025
Podstránky velkým písmenem
[editovat]Mohu vás poprosit o vyjádření zde:
Rád bych ty podstránky nechal přesunout na první velké písmeno (např. Emacs/instalace na Emacs/Instalace) a k tomu by byl ideální výslovný souhlas jejich zakladatele a tvůrce, což jste vy. --Dan Polansky (diskuse) 21. 2. 2026, 06:55 (UTC)
Březen 2026
[editovat]Založil jsem Wikiverzita:Diskusní prostor#Vyloučení odpovědnosti, kde stížnosti se týkají i vaší osoby. Asi je fér vás na to upozornit i zde, byť je tam ping, proto tak činím. --Dan Polansky (diskuse) 5. 3. 2026, 06:50 (UTC)
Linux
[editovat]Xubuntu je tvoje jediný distro, nebo znáš i jiný? Juandev (diskuse) 17. 3. 2026, 17:16 (UTC)
- Začínal jsem na Slackware, pak Debian, pak Ubuntu, zkoušel jsem Lubuntu a zůstal na Xubuntu. Mezitím Ultrix, to byl ale profi Unix od DEC. --Kychot (diskuse) 17. 3. 2026, 17:30 (UTC)
You may be an eligible candidate for the U4C election
[editovat]Greetings,
The Universal Code of Conduct Coordinating Committee (U4C) seeks candidates for the 2026 election. The U4C is the global committee responsible for overseeing enforcement of the Universal Code of Conduct. Elections are held annually, if elected a committee member serves for two years.
This year the U4C requires candidates to hold administrator rights on at least one wiki, which is why you are being contacted as you appear to hold this right. There are other requirements, such as candidates must be at least 18 years old and may not be employed by the Wikimedia Foundation or other related chapters and affiliates. You can find more information in the call for candidates on Meta-wiki. Additionally, the committee's working language is English; some ability to communicate in English is required.
The election opens on 18 May, if you are eligible and interested you have until 10 May to submit your candidacy. There will week between for candidates to answer questions from the community. Voting takes place privately in SecurePoll, successful candidates must receive at least 60% support. More information is available on the 2026 Elections page, including timelines and other candidacy information. If you read over the material and consider yourself qualified, please consider submitting your name to run for the committee. If you think someone else in your community might be interested and qualified, please encourage them to run.
In partnership with the U4C -- Keegan (WMF) (talk) 28. 4. 2026, 18:30 (UTC)DOS - Emacs instalace
[editovat]Pro vaši informaci: otevřel jsem DOS: Wikiverzita:Diskuse o smazání/Emacs/instalace pro Emacs/instalace (zal. 2021). --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 05:10 (UTC)
Archivace uživatelské diskuzní stránky
[editovat]Stránka má nyní přes 250 KB, což je docela hodně. Navrhuji či prosím, abyste stránku zarchivoval, řekněme s ponecháním nedávnějších diskuzí. Jednak se velikost projeví při editování této stránky jakýmsi cukáním či divnými pauzami a jednak každá další revize stránky se ukládá nediffově (co vím), takže i tento příspěvek do databáze MediaWiki uložil dalších 250 KB. --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 05:24 (UTC)
EMmotor
[editovat]Přesunul jste stránku EMmotor sem: Balada o virtuální ojnici/EMmotor, přitom je ta stránka dána v DOSu. Přijde mi nevhodné přesouvat někam stránky, kterou jsou v DOSu. Ani jste ten přesun nenavrhl někde k diskuzi. Žádám vás, abyste stránku přesunul zpět. --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 05:45 (UTC)
- Přesměrování ukazuje na původní stránku, takže Vašemu DOSu nic nebrání. Naopak, stránky které jsou v DOSu, je vhodné upravit tak, aby vyhovovaly ustáleným zvykům, ještě před skončením DOSu. A aby bylo vidět, že jsou aktivní. Zpět nic přesouvat nebudu. --Kychot (diskuse) 2. 5. 2026, 05:50 (UTC)
- Co má přesun společného s ustálenými zvyky? O kterých zvycích to mluvíte? --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 05:58 (UTC)
Dále z čeho jste usoudil, že stránky splňují definiční znaky balady? --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 05:47 (UTC)
- Tak mě to napadlo. Nic Vám nebrání, abyste sbírku přejmenoval, pokud budete mít lepší nápad. Dosud je to v Hlavním prostoru. Až to bude v US, už do toho nebudeme moci hrabat. --Kychot (diskuse) 2. 5. 2026, 05:51 (UTC)
- Já se vás neptám, co vás napadlo, já se vás ptám, na základě čeho jste entitu umístil pod hlavu. Rozumíte otázce? --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 05:58 (UTC)
- Ptal jste se, proč jsem tři diskutované stránky sjednotil do projektu Balada o virtuální ojnici a nelíbila se Vám balada. Nás ve škole učili, že např. w: Jiří Wolker ve své básnické sbírce Balady a romance hodně posunul dosud zaběhaný význam slova "balada". Vás to učili ještě také? A to už je více jak 100 let, takže jsem usoudil, že ten termín můžeme použít. Ovšem pokud se Vám víc zamlouvá výraz romance, můžeme sbírku přejmenovat na Romance o virtuální ojnici. A proč jsem vůbec ty tři stránky sjednotil pod společný projekt? Protože všechny tyto stránky, navrhované Vámi v DOSu, mají velmi mnoho společného. I včetně Vašich argumentů na přesun nebo smazání. Proto mi přijde zcela zbytečně redundantní diskutovat o nich odděleně, rozhodně konstruktivnější bylo by o nich diskutovat v jednom DOSu an bloc. Proto mi přijde, že to, co jsem udělal já, tj. že jsem tyto stránky sjednotil do jednoho logicky souvisejícího projektu, jste měl už předtím udělat Vy, a pak teprve vypsat DOS na celý projekt. Udělal jsem tím pádem logicky jen práci za Vás a zbytečně jsem si tím pádem přidělal práci. To, co stačilo udělat jednou, jsem kvůli Vám musel dělat třikrát. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 10:11 (UTC)
- K "jsem kvůli Vám musel dělat třikrát": vůbec ne. Vůbec jste nemusel zasahovat. Stačilo přijít do těch DOSů a podpořit smazání, byť by i třikrát. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 11:42 (UTC)
- Ptal jste se, proč jsem tři diskutované stránky sjednotil do projektu Balada o virtuální ojnici a nelíbila se Vám balada. Nás ve škole učili, že např. w: Jiří Wolker ve své básnické sbírce Balady a romance hodně posunul dosud zaběhaný význam slova "balada". Vás to učili ještě také? A to už je více jak 100 let, takže jsem usoudil, že ten termín můžeme použít. Ovšem pokud se Vám víc zamlouvá výraz romance, můžeme sbírku přejmenovat na Romance o virtuální ojnici. A proč jsem vůbec ty tři stránky sjednotil pod společný projekt? Protože všechny tyto stránky, navrhované Vámi v DOSu, mají velmi mnoho společného. I včetně Vašich argumentů na přesun nebo smazání. Proto mi přijde zcela zbytečně redundantní diskutovat o nich odděleně, rozhodně konstruktivnější bylo by o nich diskutovat v jednom DOSu an bloc. Proto mi přijde, že to, co jsem udělal já, tj. že jsem tyto stránky sjednotil do jednoho logicky souvisejícího projektu, jste měl už předtím udělat Vy, a pak teprve vypsat DOS na celý projekt. Udělal jsem tím pádem logicky jen práci za Vás a zbytečně jsem si tím pádem přidělal práci. To, co stačilo udělat jednou, jsem kvůli Vám musel dělat třikrát. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 10:11 (UTC)
- Ostatně polovulgárně "hrabat" do ničeho nebudeme; budeme, pokud něco, spisovně a neutrálně "zasahovat" a to nikoli do nějakého "US" nýbrž do "uživatelského prostoru", případně "uživáku". --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 06:03 (UTC)
- Slovo uživák tady zavádíte Vy. Slyším ho od Vás poprvé v životě, tady na Wikiverzitě jsem se s ním ještě nikdy nesetkal. Je to takový slangový novotvar, který se mi vůbec nelíbí. A pokud se Vám nelíbí, že já používám všeobecně srozumitelnou zkratku US, tak zase Vy přestaňte používat ten Váš novotvar. Děkuji. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 10:16 (UTC)
- Slovo "uživák" je transparentně srozumitelné, po vzoru např. "hlavák" coby hlavní nádraží jako něco hlavního. Užívat ho nemusíte; můžete užít "uživatelský jmenný prostor". Zkratka "US" je netransparentní, vycházející z anglického "user space", čili pro nezasvěceného čtenáře hůře dešifrovatelná. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 10:26 (UTC)
- Slovo uživák tady zavádíte Vy. Slyším ho od Vás poprvé v životě, tady na Wikiverzitě jsem se s ním ještě nikdy nesetkal. Je to takový slangový novotvar, který se mi vůbec nelíbí. A pokud se Vám nelíbí, že já používám všeobecně srozumitelnou zkratku US, tak zase Vy přestaňte používat ten Váš novotvar. Děkuji. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 10:16 (UTC)
- Já se vás neptám, co vás napadlo, já se vás ptám, na základě čeho jste entitu umístil pod hlavu. Rozumíte otázce? --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 05:58 (UTC)
A vzhledem k tomu, že jste správce (nebo nejste?): proč jste po přesunu ponechal přesměrování, když už tedy? --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 06:01 (UTC)
Ještě jinak. Po vašem přesunu vznikl z DOSové cedulky ve stránce redlink, takže už se nejde přímočaře prokliknout na DOSí diskuzi samotnou. Znovu proto nabádám/prosím/co-už-vlastně na přesun zpět. Vylepšovat stránky k nápravě závad během DOSu jistě lze, ale ne přesouvat kolem, leda by snad pro to byl nějaký výjimečný, velmi dobrý důvod, který zde ale nevidím. --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 07:26 (UTC)
- Dobrý důvod jsem Vám vysvětlil výše. Redlinky už jsem napravil, jde to prokliknout normálně.
- Děkuji za upozornění. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 09:56 (UTC)
- Důvod jste mi nevysvětlit, nebo necitujete srozumitelně místo, kde jste mi ho vysvětlil, protože "výše" není jednoznačná specifikace věty či sekvence vět.
- Dále jste nepodal vysvětlení, proč tyto věci jsou "balady", ani není z ničeho patrné, že slovu "balada" vůbec rozumíte či v jakém ho užíváte smyslu; pro definice viz např. IJP[1]. Podle mě ASCS 1 a ASCS 2 jsou dva významy, které se na stránky nevztahují, tedy jste snad musel slovo použít ve významu nepokryté v ASCS; ve kterém významu? Čili jakou definici slova "balada" jste použil? (Že Neruda něco popletl nás nemusí zajímat; užití slova v jiném významu jedním autorem ještě daný význam neustavuje jako jeden ze slovníkových.) --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 10:17 (UTC)
- O Nerudovi jsem nepsal ani slovo. Pokud si pletete autory, tak už opravdu nemíním s Vámi diskutovat o sémantických pojmech. Děkuji za porozumění. Howgh. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 10:19 (UTC)
- Balady a romance uvádí jako autora Nerudu; můžete prosím odkázat na dílo téhož jména, jehož autorem je Wolker? Jinak sousloví "sémantický pojem" je tak nejspíš slovní salát než co jiného. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 10:22 (UTC)
- Ale nechme tangentu o Nerudovi či Walkerovi stranou. Čili jakou definici slova "balada" jste použil? (S čím si zatopím v tom kotli na biomasu?) --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 10:27 (UTC)
- Máte pravdu, Balady a romance jsou od Nerudy, popletlo se mi to, omylem jsem ji přiřkl Wolkerovi. Měl jsem zrovna na mysli Baladu o očích topičových, Baladu o nenarozeném dítěti či Baladu o snu a to jsou básně z Wolkerovy sbírky s: Těžká hodina. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 10:37 (UTC)
- Chyba se snadno stane. I proto považuji váš výrok za skandálně špatný a doporučuji ho výše proškrtnout: "Pokud si pletete autory, tak už opravdu nemíním s Vámi diskutovat o sémantických pojmech". Jakou definici slova "balada" (nebo "biomasa") jste použil? --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 10:42 (UTC)
- Máte pravdu, Balady a romance jsou od Nerudy, popletlo se mi to, omylem jsem ji přiřkl Wolkerovi. Měl jsem zrovna na mysli Baladu o očích topičových, Baladu o nenarozeném dítěti či Baladu o snu a to jsou básně z Wolkerovy sbírky s: Těžká hodina. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 10:37 (UTC)
- O Nerudovi jsem nepsal ani slovo. Pokud si pletete autory, tak už opravdu nemíním s Vámi diskutovat o sémantických pojmech. Děkuji za porozumění. Howgh. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 10:19 (UTC)
- Až teď jsem si všiml Šablona:Diskuse o smazání:
- "Stránku můžete dále upravovat, ale až do skončení diskuse ji nepřesouvejte, neodstraňujte její obsah a ani toto upozornění."
- Takže jste porušil pravidla, máme-li tak chápat text šablony. --Dan Polansky (diskuse) 4. 5. 2026, 04:22 (UTC)
- No vidíte, člověk se furt učí. --Kychot (diskuse) 5. 5. 2026, 20:44 (UTC)
- Nikoli "furt" (to je obecná čeština čili kolokviální nižší) nýbrž "pořád". Nejsem tady s vámi v hospodě mezi kamarády. --Dan Polansky (diskuse) 6. 5. 2026, 04:34 (UTC)
- No vidíte, člověk se furt učí. --Kychot (diskuse) 5. 5. 2026, 20:44 (UTC)
Kapitalizace
[editovat]Na stránce Emacs/Perl nacházím následující problémy:
- "emacsu": Emacs se píše s velkým
- "debian": Debian se píše s velkým
- "ubuntu": Ubuntu se píše s velkým
Problémy se dost možná týkají celé sady podstránek stránky Emacs. --Dan Polansky (diskuse) 2. 5. 2026, 07:05 (UTC)
- Díky za upozornění, provedeno: Emacs, Perl, Ubuntu: https://cs.wikiversity.org/w/index.php?title=Emacs/Perl&diff=prev&oldid=147693
- Jen u debianu si nejsem jistý, na svém oficiálním logu má na začátku malé d: "debian": c: File:Debian-OpenLogo.svg
- --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 09:13 (UTC)
- Děkuji. Pro zjištění odkazové/citační formy entity často užívám Wikidata, zde D:Q7715973, odkud se čast odkazují knihovní autority, např. NK ČR AUT. Tam mají v labelu "Debian". Další zdroj je en:WP, kde píší např. "As of January 2026, the Debian community has over 1,400 active contributors [...]". A pak Debian samotný: https://www.debian.org/, mapř. "What makes Debian special". Facit: "Debian", nikoli "debian", vzdor matoucímu logu. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 10:12 (UTC)
- Ovšem tedy ten kapitalizační zmatek správců Debianu je značný, např. "Debian is a complete Free Operating System!", což je kapitalizační karambol. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 10:20 (UTC)
- Změnil jsem to na "Debian", dle zdůvodnění výše. --Dan Polansky (diskuse) 6. 5. 2026, 04:38 (UTC)
Chybná archivace
[editovat]Zarchivoval jste do stránky Diskuse s uživatelem:Kychot/2010-01-24..2026-05-03 i právě probíhající diskuze, což jistě není dobré. Navrhuji čerstvě probíhající diskuze z archivu vyjmout a vložit je sem. Problém je jistě i v názvu a koncepci toho archivu: běžné je archivovat po rocích a je to osvědčené a nikoli archiv definovat hraničními dny. Takže by více dávalo smysl např. "Diskuse s uživatelem:Kychot/Archiv/2010-2025" a rok 2026 už do toho nezahrnovat. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 10:46 (UTC)
- Nerad něco edituji metodou Copy&Paste. Čistější řešení je dle mého názoru celou stránku přejmenovat, jak stojí a leží. Ale O.K., udělal jsem to dle Vaší žádosti. A že jsem archivoval uprostřed právě probíhající diskuze, to jsem netušil – měl jsem za to, že už jsem zareagoval na všechny Vaše poznámky a připomínky, že dalšího již netřeba a že naše diskuse tím pro dnešek skončila. Chtěl jsem to už mít za sebou, protože ta archivace byla jedním z Vašich prvních požadavků. A je neděle a já mám v plánu dělat i jiné věci, než si ji kazit podobnými nekonečnými diskusemi. Už jsem jednou napsal Howgh, tak jsem předpokládal, že pochopíte. Děkuji. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 11:12 (UTC)
- Však již dnes reagovat nemusíte a můžeme pokračovat zítra či pozítří. Pořád jste nevysvětlil vaši definici slova "balada". Kdybyste do věcí zbytečně neobratně nezasahoval, nebylo by potřeba nic diskutovat. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 11:31 (UTC)
Zároveň nechápu, proč jste přesunul např. tuto stránku: Diskuse s uživatelem:Kychot/70 (a další /N kde N je přirozené číslo); ta snad mohla zůstat, kde bylo. Šlo jen o to vytvořit archiv a do něj zkopírovat archivovanou diskuzi. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 10:55 (UTC)
- Odpověděl jsem výše: Nerad něco kopíruju. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 11:13 (UTC)
- "Nerad" není racionální vysvětlení, pouze hedonické sebeodhalení. Kopírování je při takové archivaci osvědčené. A onen přesun, včetně podstránek, způsobil řadu nežádaných účinků, které jste si ještě neopravil. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 11:19 (UTC)
Děkuji. Můžete prosím ještě diskuze z roku 2026 přesunout z archivu Diskuse s uživatelem:Kychot/2010..2025 sem? Můžu to i udělat za vás, když mi dáte svolení. (Drobnost: dvě tečky jako spojení dvou roků jsou poněkud nestandardní; standarní by bylo "-". Ale to už je vážně maličkost.) --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 11:07 (UTC)
- Samozřejmě jsem udělal, i když jsem se musel hodně moc přemáhat, jak jsem psal, Copy&Paste je krajní řešení. Dvě tečky za sebou jsou standardním označením intervalu snad ve většině programovacích jazyků. Hyphen "-" se používá u ISO označení data, takže kdybych napsal 2020-2025, tak by to na první pohled vypadalo, jako že tam to druhé hyphen chybí a měl být datum 2020-20-25, což je samozřejmě blbost, protože 20. měsíc nemáme. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 11:19 (UTC)
- Ohledně "standardním označením intervalu snad ve většině programovacích jazyků": opravdu? Kromě Perlu kterých? A toto není programovací jazyk. Mínus je osvědčený a vaše námitky nepřesvědčivé; kdyžtak se dá ještě užít en-dash. Ale jak jsem řekl, toto je maličkost; horší jsou ty nadbytečné přesuny, které jste provedl též, včetně přesunu stránky Diskuse s uživatelem:Kychot/2008. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 11:22 (UTC)
- Ne, že by na tom tak záleželo, ale nepletu-li se, tak ani jeden ze čtyř lídrů v TIOBE index neužívají takto ".." a sice C, C++, Java a Python. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 11:27 (UTC)
Můžete prosím přesunout Diskuse s uživatelem:Kychot/2010..2025/2008 na Diskuse s uživatelem:Kychot/2008, aby to dávalo větší smysl? --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 11:16 (UTC)
- Přesunul jsem, ale je v tom ještě větší bordel: https://cs.wikiversity.org/w/index.php?title=Diskuse_s_u%C5%BEivatelem:Kychot/2010-01-24..2026-05-03/2008&redirect=no V neděli prostě nemám ve zvyku pracovat a navíc se mi tu podělá celý Internet, za chvíli už nebudu mít žádnou konektivitu, musím to celé doma překopat, jedu přes LTE a musím přemístit anténu na jiné místo a tím překonfigurovat všechny Wi-Fi a twist routery a Vy mě tu nutíte do takových hovadin, jsem nervozní a tlačí mě čas a pak nemyslím, a to mám ještě dnes dodělat nějaký experiment a abstrakt na konferenci, jinak z toho bude průšvih. Přijde mi, že Vy nemáte asi co jiného na práci, než se hrabat ve VW a tak si nedovedete ani představit, že další lidé řeší i jiné věci. To, co píšete, klidně počká ten týden nebo dva. HOWGH. --Kychot (diskuse) 3. 5. 2026, 11:37 (UTC)
- Nepřesunul; stránka je pořád zde nepřesunutá: Diskuse s uživatelem:Kychot/2010..2025/2008.
- Za vaše rozhodnutí reagovat v neděli si odpovídáte sám. Vy určujete, který den se čemu budete věnovat. Můžete například v neděli Wikiverzitu směle ignorovat a přijít sem až v pondělí. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 11:47 (UTC)
- Zkusil jsem opravit přesun např. Diskuse s uživatelem:Kychot/cestovatel/Girona, ale nějak mi to nezafungovalo; tvářilo se to, že to něco přesunulo či prohodilo, ale výsledek je neuspokojivý, a nyní už mi říká, že cíl přesunu existuje. Asi to budete muset později, až budete mít čas, udělat sám s využitím vašich správcovských práv (nebo to necháte rozbité). --Dan Polansky (diskuse) 6. 5. 2026, 05:11 (UTC)
TP-LINK Archer C2 AC900
[editovat]Založil jste čerstvě stránku TP-LINK Archer C2 AC900. Třeba je stránka v pořádku, ale mě to přijde, že si z hlavního prostoru Wikiverzity děláte osobní web host, kam si ukládáte cokoli, co se vám právě hodí. Tomu ještě více než diskutovaná stránka odpovídá Emacs/instalace, kterou jsem dal do DOSu, ale i diskutovaná stránka ve mě budí pochybnosti o tom, co že je vlastně její vzdělávací účel a zda tedy vzdělávacímu účelu vyhovuje vytvořit databázi technických specifikací různých zařízení. --Dan Polansky (diskuse) 4. 5. 2026, 04:19 (UTC)
- Nedávám tam to, co se mi právě hodí, ale to, na čem právě pracuji a jaký problém řeším. To je smysl celé Wikiverzity, je to pracovní nástroj pro všechny, kteří řeší nějaké problémy a tím se učí, a nechají ostatní, aby se jim "dívali pod pokličku" a tím se také učili. Pokud máte nějaký nápad, jak mi v tom pomoci, Vaše pomoc bude vítána. Wikiverzita je především sebevzdělávacím projektem. V první řadě učíme sami sebe, abychom případně někdy mohli učit i jiné. --Kychot (diskuse) 5. 5. 2026, 13:48 (UTC)
- Pakliže je to především sebevzdělávací, proč je to ve wiki a online, místo lokálního souboru? Aby to bylo ve wiki a online, mělo by to mít smysl pro čtenáře, přijde mi, a proto by to mělo mít minimální kvalitu a rozsah.
- Stránka TP-LINK Archer C2 AC900 mi přijde prima co do minimální kvality a rozsahu: není to takový odpadek, jakých je tu spousty. Jenom mi přijde, že to otevírá dveře k vytvoření databáze technických specifikací a k absenci mantinelů pro to, co tady vůbec může být.
- Ještě jinak. Vždyť i ten, kdo by si psal nějaký blog o čemkoli, se tím něco učí, takže by to mohlo být i tady. Někdo by se mohl učit psát pravopisně. Výsledek je jaksi bezbřehý, smím-li užít Pyprilescovo oblíbené slovo. --Dan Polansky (diskuse) 5. 5. 2026, 14:43 (UTC)
- A on se nikdo nemůže učit s Kychotem? Jistě že může, třeba hned. V momentě, kdyby Kychot zjistil, že mu stránku někdo edituje a že mu to vadí, tak si ji třeba přesune do užíváku. Ale já si myslím, že jemu to nevadí a počítá s tím. To že se s ním neučí zrovna někdo ve stejný okamžik, neznamená, že je to stránka jen pro něj. Tzn. na místo diskusí o existenci stránek v hlavním ns byste se měl Dane zaměřit na to jak tu stránku třeba vylepšit či organizovat. To se obvykle dělá v diskusi té stránky. Juandev (diskuse) 8. 5. 2026, 11:34 (UTC)
Doplnění instalace Emacsu na Windows
[editovat]Ohledně této vaší editace, kde se píše "(Doplní User:Dan Polansky": nepřijal jsem vás jako zadavatele úkolů toho, co mám kde doplnit a dopracovat. Nemám za morální ani jinou povinnost zachraňovat trapně špatnou stránku, kterou jste po sobě zanechal. Ostatně i ta sekce Linux, kterou jste tam zanechal, je podle mého posouzení/hodnocení ubohá. --Dan Polansky (diskuse) 20. 5. 2026, 10:01 (UTC)
- Ubohý je ten, pane Dane Polanský, kdo dokáže pořád jen někoho kritizovat, ale sám neprokáže něco méně ubohého. Možná je stránka ubohá, ale uvedené tři příkazové řádky jsou k instalaci Emacsu zcela postačující. Sám bych nejraději přesunul svou stránku na Emacs/instalace/Linux, v tom jste mi ale zabránil tím, že jste dal tuto stránku do DOSu a jak víte, přesouvání stránky v DOSu s sebou nese jisté komplikace. Pak byste měl volné ruce k založení vlastní stránky Emacs/instalace/Windows, kterou byste si mohl editovat bez trapného pocitu, že zachraňujete nějakou trapně špatnou stránku. --Kychot (diskuse) 20. 5. 2026, 10:47 (UTC)
- Vaše implicitní označení mé osoby jako ubohé je osobní útok. Já jsem za ubohou označil jistou stránku, nikoli vaši osobu.
- Moje stránka Pojem/Dan Polansky podle mě ubohá není. Nejsem tedy pouze kritik nýbrž i tvůrce, např. spolutvůrce FreeMindu.
- Jinak představa, že nesmím vůči stránce zvedat defekty/připomínky, a že místo toho ji mám jít opravovat, je podle mě scestná a praxe z dobře vedených organizací takovou představu nepodporuje. Je naopak typické, že jsou role autora a připomínkujícího odděleny.
- I na stránce Emacs/instalace/Linux by současný text byl zoufale špatný, podle mého posouzení.
- Já žádný zájem o založení stránky Emacs/instalace/Windows nemám; mám dojem, že online zdroje v angličtině jsou k tomu dostatečně dobré. Zájemci o Emacs nicméně mohou nahlédnout do mých poměrně osobních poznámek na stránce Uživatel:Dan Polansky/Emacs, která vede i různé odkazy. --Dan Polansky (diskuse) 20. 5. 2026, 10:55 (UTC)
- Já jsem Vaši osobu, pane Dane Polanský, nijak neoznačil, já jsem Vás tímto jménem oslovil. Že jste si toto oslovení vyložil jako označení, to už je ale Váš osobní problém, pane Dane Polanský. --Kychot (diskuse) 20. 5. 2026, 11:24 (UTC)
- Vaše věta "Ubohý je ten, pane Dane Polanský, kdo dokáže pořád jen někoho kritizovat, ale sám neprokáže něco méně ubohého." poměrně nezakrytě (byť si patrně myslíte opak a podezříváte mě z naivity ohledně lingivstické pragmatiky) odkazuje na mě ve frázi/konstrukci "Ubohý je ten [...] kdo dokáže pořád jen někoho kritizovat". Samozřejmě můžete zkoušet klasickou výmluvu, že jste tím myslel někoho jiného, ale ta má velmi tenkou plauzibilitu, pakliže vůbec nějakou; pakliže jste myslel někoho jiného, pak by bylo ptořeba vysvětlit, jak se ten někdo dostal do tohoto komunikačního kontextu. --Dan Polansky (diskuse) 20. 5. 2026, 11:54 (UTC)
- Já jsem Vaši osobu, pane Dane Polanský, nijak neoznačil, já jsem Vás tímto jménem oslovil. Že jste si toto oslovení vyložil jako označení, to už je ale Váš osobní problém, pane Dane Polanský. --Kychot (diskuse) 20. 5. 2026, 11:24 (UTC)