Přeskočit na obsah

Wikiverzita:Nástěnka správců

Přidat téma
Z Wikiverzity
Poslední komentář: před 5 dny od uživatele Mmh v tématu „Stránka na smazání

Žádost o smazání

[editovat]

Podává kolega na stránce Diskuse k Diskuse k Wikiverzitě:Hlavní strana#Uživatel:Jakubsterba144. Juandev (diskuse) 4. 10. 2025, 18:18 (UTC)Odpovědět

Skryto několik revizí. Pro adminy zůstává viditelné. --Kusurija (diskuse) 16. 4. 2026, 06:41 (UTC)Odpovědět

Dan Polansky

[editovat]

Chtěl bych správce upozornit na nevhodné chování uživatele Dan Polansky, který má minimum příspěvků v hlavním jmeném prostoru, respetive počet příspěvků je vyšší, ale jen opticky, protože nepoužívá náhled a často ukládá, což znepřehledňuje diskuse a zaplavuje poslední změny i historie článků. Na to, že by mněl používat náhled, nebo si text připravit v externím editoru a pak ho uložit jsem ho upozornil, ovšem moji vítku odmítl a vyzval mne.

Vydupává si změny pravidel na místech, kde se řeší až dopady pravidel, někdy si vydupává odpovědi na to co si může sám najít a celkově tak zatěžuje editorskou základnu Wikiverzity, zpochybňuje zavedená pravidla. Zde bych chtěl ještě podotknout, že za ty dlouhé roky co působí na projektech Wikimedia si mohl všimnout jak to na projektech Wikimedia chodí (například na anglické Wikiverzitě působil roky a rok tam byl i správce). Často jeho reakce, ale vypadají, že se s fungováním projektu najednou seznamuje právě teď a že nezná obecné principy fungování, které jsou napříč projekty velmi podobné.

Vzhledem k tomu, že se Dan Polansky chová napříč projekty podobně, dovolím si sem překopírovat překlad analýzy jeho diskusního stylu, kterou jsem publikoval v žádosti o komentař k jeho působení, kterou na anglické Wikiverzitě otevřel byrokrat mikeu: "Danův přístup k diskusím je problematický, protože opakovaně odvádí pozornost od řešení samotného problému a místo toho vytváří kruhové debaty o vedlejších tématech, jako je identita, gramatika nebo procedurální detaily. V jedné diskusi oznámí, že se již nebude vyjadřovat, ale přesto se do diskuse znovu zapojuje, což narušuje jasnost a zvyšuje napětí.[1] Místo spolupráce na řešení má tendenci k mikromanagementu a zpochybňování legitimity příspěvků nebo procesů ostatních, což vede k tomu, že se konverzace stávají spíše kontradiktorními a vyčerpávajícími než konstruktivními. Tento nekonzistentní, odmítavý a konfrontační styl je obzvláště znepokojivý pro někoho v kurátorské roli,[2] kde se očekává zdvořilost, jasnost a podpora."

Poznámky:

  1. Na cs.wv se to projevuje třeba tak, že na jedné straně odmítá s uživatelem diskutovat "Nemám obecně problém řešit věci na mé diskuzní stránce, nikoli však s vámi osobně" na straně druhé toho samého uživatele urguje k urgentní odpovědi druhý den.
  2. Dan Polansky byl na anglické Wikiverzitě Kurátor což je typ správce.

Juandev (diskuse) 16. 3. 2026, 09:19 (UTC)Odpovědět

Místo v hlavním jmenném prostoru publikuji v uživatelském, protože to jsou moje analýzy, nad kterými mám editorskou kontrolu. Je to learning by doing, učení se praktikováním. Je naděje, že z výsledku bude mít prospěch i někdo jiný, např. z tohoto: Uživatel:Dan Polansky/Bezpodmínečný zákaz lhaní; takových analýz tam mám řadu (jejich seznam se automaticky vypisuje na stránce Uživatel:Dan Polansky a jjeich počet je řádově 20). Je to moje naplňování smyslu Wikiverzity jako edukační platformy. Jak naplňuje smysl Juandev vidno například zde: Textil/Problémy/Juandev/Voní po houbách - to je v hlaváku, ale nemá to tam podle mě co dělat; a není to stránka svou kvalitou výjimečná, čili kdo si nahodile prohlédne stránky Juandeva, měl by stránek podobné kvality najít řadu. Na okraj, v "hlaváku" jsem zkraje přesto něco založil, např. Pojem/Dan Polansky; přijde mi, že to není vůbec špatné, ale pochvalu jsem za to od nikoho nedostal.
Nějaké pomluvy ze strany Juandeva (čili tím citovaným textem cituje Juandev sám sebe v překladu z angličtiny do češtiny) bez důkazů by neměly být brány až tak vážně. Až doručí Juandev něco jako alespoň trochu ucházejí substanciaci, pak by teprve bylo možné se nějak rozumně vyjádřit. Ostatně to působí, jako kdyby tento text od Juandeva vyprodukovalo nepřiznaně GenAI. --Dan Polansky (diskuse) 16. 3. 2026, 14:22 (UTC)Odpovědět
Apropó: kdyby se projekt/editoři rozhodli, že mám radši přesunout např. Uživatel:Dan Polansky/Co je anglicky city na Co je anglicky city/Dan Polansky či Co je anglicky city (Dan Polansky), nemám s tím žádný zásadní problém, jenom mi současný stav přijde lepší už jen proto, že je z názvu/cesty jasné, co je jméno uživatele a co je jiná komponenta stránky; sdružit lze takové stránky v uživáku lze pořád pomocí kategorií. --Dan Polansky (diskuse) 17. 3. 2026, 07:34 (UTC)Odpovědět
Odmítnuto. Přímý zásah do práv uživatele Dan Polansky (zatím) není nutný (zatím ani vhodný ani potřebný). Jeho připomínky jsou hodny zvážení, pokud on vezme v potaz úroveň aktivity (neaktivity) zdejších kolegů a nebude vynucovat rychlost (vy)řešení nad míru možností kolegů s rozhodujícím vlivem, pak bude spolupráce na jejich řešení přínosem pro Wikiverzitu. Zatahování kontroverzí z jiných projektů pro tento případ není příhodné. (Ani kauzu J. W., že?) --Kusurija (diskuse) 16. 4. 2026, 08:04 (UTC) P. S. Juane, kterého Vítka zde zmiňujete/oslovujete, a v jaké souvislosti? --Kusurija (diskuse) 16. 4. 2026, 08:11 (UTC)Odpovědět
Příště můžu napsat žádost anglicky, pokud Vám to vadí. Juandev (diskuse) 26. 4. 2026, 14:51 (UTC)Odpovědět
@Juandev: Příště smíte použít nějaký nástroj, který ohlídá vaše četné překlepy a chyby (které jak známo např. od Garyho Provosta hodně lidí iritují), např. Gemini, což si ani nežádá instalaci. Vložil jsem do Gemini toto: "Prosím o kontrolu překlepů apod. Na to, že by mněl používat náhled, nebo si text připravit v externím editoru a pak ho uložit jsem ho upozornil, ovšem moji vítku odmítl a vyzval mne". A našel mi nejen "vítku" ale i "mněl". Do nástroje byste pochopitelně vložil celý příspěvek, který plánujete odeslat. --Dan Polansky (diskuse) 3. 5. 2026, 06:29 (UTC)Odpovědět
Vážení @Juandev a @Dan Polansky.
Vaše dva monology jsem objevil až teď a ... no, nechápu to, možná ani nechci. Moje oslovení nebylo formální, opravdu si práce Vás obou vážím. Každý z Vás udělal pro wikiprojekty mnoho dobrého, něco z toho mi též bylo ku prospěchu. Vašemu sporu proto rozumím – nějak takto. Vemte to, prosím, jen jako poznámku nezúčastněného kolemjdoucího, který sám neví, proč se xakru cpe mezi dva mlýnské kameny a jitří rány, které už snad zarůstají.
Jestli tedy mohu vyjádřit svůj názor a pocit z této "diskuse" (na který se mě ovšemže nikdo neptal): Nechali jste to vyhnít, sláva a díky za to! Svět je krásné místo. Petr Říha, Hradec Králové (diskuse) 22. 5. 2026, 13:15 (UTC)Odpovědět
DFTT. --Dan Polansky (diskuse) 22. 5. 2026, 13:27 (UTC)Odpovědět

Blok účtu Dan Polansky na vlastní žádost

[editovat]

Prosím o blok mého účtu na vlastní žádost, do posledního (31.) července 2026, čili na o něco více než dva měsíce. --Dan Polansky (diskuse) 21. 5. 2026, 06:01 (UTC)Odpovědět

Měním požadavek na blok ze všech prostorů kromě uživatelského. Může být klidně i na dva měsíce a nikoli přesně do 31. července: Rationale/zdůvodnění: nebudu mít možnost diskutovat s pípy, čéčkami a íčky a flagovat problémy a to pro mé zájmy bude lepší. Bude to horší pro zájmy Wikiverzity, ale to není můj problém; nikdo mě za to neplatí. Pořád tím doručím materiálie pro svobodnou licencí, ze kterých může mít prospěch i jiná osoba než já. --Dan Polansky (diskuse) 22. 5. 2026, 07:55 (UTC)Odpovědět

Není důvod Vás blokovat. Pokud nechcete do 31. července na Wikiverzitu chodit, je ve Vaší svobodné moci to nedělat. --Mmh (diskuse) 22. 5. 2026, 20:22 (UTC)Odpovědět
Česká Wikiverzita nemá pravidla o blokování; jeden návrh pravidel je zde: Uživatel:Dan Polansky/Blokování. Výrok výše tedy netrasuje do žádného pravidla, neopírá se o žádné pravidlo, neopírá se ani o pravidlo v přípravě a je projevem správcovské libovůle/diskrece. To není nutně nic tak špatného, za nepřítomnosti pravidel o blokování, ale znamená to, že jiný správce může žádost vyhodnotit jinak.
Pakliže by správce Kusurija byl ochoten mé žádosti vyhovět, byl bych vědčen. Pakliže by něčemu pomohlo, že bych udělal rešerži, jak postupují jiné wiki, snad ji udělám (možná ji udělám tak či tak). Co si pamatuji, v anglickém Wikislovníku takovým žádostem bylo několikrát vyhověno, někdy dokonce i žádosti o blok do odvolání (jakoby nekonečný), což už mi přijde problematické.
Také se může stát, že se pořádně naštvu a řeknu něco, za co už blok padne. Tím si ublížím. A tomu bych se rád vyhnul. Výroků, které odráží mé upřímné přesvědčení a byly by na blok, možná i indef, je celá řada. Stačí, abych tady začal rozmazávat některé zlé lidi z jiných wiki, a nějaký blok (až indef) mě nejspíš nemine. --Dan Polansky (diskuse) 23. 5. 2026, 04:45 (UTC)Odpovědět

Stránka na smazání

[editovat]

Tato stránka se asi může smazat jako test anonyma v roce 2017. Juandev (diskuse) 6. 6. 2026, 16:43 (UTC)Odpovědět

Ano, smazáno. Pískovištní podstránky se určitě mohou mazat (je to pískoviště), tedy můžeš tam kdykoli dát i žádost o smazání bez udání důvodu. --Mmh (diskuse) 8. 6. 2026, 03:45 (UTC)Odpovědět